Styczeń

TYSKIE ZIMOWE PAPROCANY – 31.01.2019

W czwartkowe przedpołudnie naszła nas myśl, aby fajną pogodę spożytkować nieco aktywnie. Ze względu na wolny czas wybraliśmy za cel jez. Paprocany w Tychach. Trasa niezbyt długa, więc powinniśmy się wyrobić przed zmrokiem.

Napełniliśmy termosy gorącą herbatą, wzięliśmy apteczki, podgrzewacze, batony i drogę. Świeżo wymienione opony z grubszym bieżnikiem świetnie trzymał się ubitego śniegu i lodowych kolein.

Jechaliśmy głównie lasami, przez Wyry, Sowiniec, Gostyń Pomnik i wyjechaliśmy na Żwakowie.  Potem przez las na jez. Paprocańskie. Objechaliśmy je 2 x w poszukiwaniu stempli do książeczki, nigdzie nad jeziorem nie było pieczątek. Wróciliśmy więc do zameczku myśliwskiego na małe co nieco, ale jak się okazało jest nowy właściciel i nie ma pieczątki. Dopiero jadąc przez okoliczne osiedle dostaliśmy pieczątkę w barze. Potem zajechaliśmy na przejazd kolejowy na Żwakowie, gdzie wjechaliśmy do lasu, a stamtąd trzymając się kolein wyjechaliśmy we Wyrach.

Powoli się ściemniało i jedyny nasz błąd w wybraniu się na rowerową jazdę to brak dodatkowego oświetlenia, ale od domu dzieliło nas tylko kilka kilometrów. Na szczęście tylne światło działało. Zaś jadąc asfaltem z górki nie można było przyśpieszyć, gdyż przerzutki pomarzły i nie można było zmienić biegu. Więc  powolutku dojechaliśmy do garażu odstawiając nasze bryki.

XX ROWEROWY RAJD NOWOROCZNY – GOSTYŃ 1.01.2019

Pierwszy dzień Nowego Roku i pierwszy rowerowy wyjazd na spotkanie z rowerzystami przy ognisku na Gostynii, które organizuje nasz klub KTR Mikoło we współpracy z KTK Gronie i Komisją Turystyki Kolarskiej przy O/PTTK w Mikołowie . 
Aby przygotować miejsce na ognisko i przynieść trochę drzewa z lasu, o godz. 12.00 4 – osobowa grupa z KTR Mikoło pojechała na miejsce spotkania. Zanim zjawili się wszyscy rowerzyści rozpaliliśmy ognisko. 

qrf_vivid

Pod pomnik powoli zjeżdżali się rowerzyściwitani osobiście przez Elżbietę Uranek , która rozdawała naklejki zrobione na tę okoliczność. Wszyscy przyjeżdżający składali sobie nawzajem życzenia noworoczne.
Pod pomnikiem po przeliczeniu było 120 rowerzystów: osoby niezrzeszone jak i kluby rowerowe m.in.
KTR MIKOŁO
KTK PSZCZYNA KOŁO
GRONIE TYCHY

WYCIECZKI ROWEROWE ŚLĄSK
DIABLO BIKE TEAM TYCHY RYBNIK
HUZY GLIWICE
WAGABUNDA KATOWICE
WANDRUS ŻORY
TOWARZYSTWO TURYSTYKI AKTYWNEJ BIERUŃ

STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW TURYSTYKI ROWEROWEJ ŁAZISKA GÓRNE

Przed zrobieniem wspólnego zdjęcia pod pomnikiem, prezes KTK Gronie w imieniu organizatorów złożył wszystkim życzenia i podziękował za tak liczne przybycie, że mimo wietrznej pogody i zapowiadanych opadów deszczów udało się spotkać po raz 20.
Po upieczeniu kiełbasek, zrobieniu zdjęć powoli rowerzyści się rozjeżdżali do domów, bo zerwał się wiatr i zaczął padać deszcz. I ten oto sposób aktywnie zaczęliśmy ten Nowy 2019 Rok.