Listopad

Rowerowa rajza z Andrzejem na na ognisko –

do Piasku – 24.11.2019

24 listopad 2019 zapowiadał się słonecznie. Andrzej skrzyknął ekipę i pojechali przez Wyry i Gostyń i Kobiór na Piasek, a w okolicach Czarkowa zrobili ognisko. Na ognisku upiekli kiełbasy, a na gazowym palniku ugotowali wodę na kawę i herbatę.

Po upieczeniu kiełbasek zagasili ognisko i wracali do Łazisk Górnych przez Chaty Zgońskie – Zgoń i Mościska.

Zakończenie sezonu rowerowego Mikoło

kociołek i pieczenie ziemniaka Ynzla – 9.11.2019

9 listopada poranek zawitał nas ulewnym deszczem więc postanowiliśmy przeczekać opady i umówiliśmy się na Ynzli.

Gdy we dwójkę przyjechaliśmy na Ynzlę był już na miejscu kolega z którym zaczęliśmy przygotowywać ognisko. Nim reszta ekipy się zjechała i wjechał kociołek ognisko było już rozpalone. Pod kociołkiem rozpalono drugie mniejsze ognisko. Gdy zrobił się już żar wrzuciliśmy jedną partię ziemniaczków. Czekając na kociołek upiekliśmy sobie kiełbaski.

Gdy po 40 minutach gotowy był już kociołek wybraliśmy również ziemniaki, które były nieco przypalone, ale z masłem czosnkowym były rewelacyjne. Wrzuciliśmy jeszcze kolejną porcję ziemniaczków, a że żar był bardzo gorący szybko się zrobiły.

Na rozgrzanie przygotowaliśmy jeszcze kawę i herbatę. Po zjedzeniu wszystkich pyszności ugasiliśmy ognisko i wszyscy rozjechali się do domów. Mam tylko nadzieję że wszyscy zdążyli wrócić przed  15 do domu, bo znów zaczął padać deszcz.