Styczeń

ZIMOWE SPOTKANIE ROWEROWE 27.01.2018

       W sobotnie mgliste popołudnie 7 – osobowo grupa rowerzystów spotkała się przy wiatach rowerowych nad jez. Wicie we Wyrach. Po przywitaniu wszystkich udaliśmy się w głąb lasu, aby poszukać naszej ustrojonej choinki. Gdy do niej dojechaliśmy zaczęliśmy wspólnie ściagać z niej ozdoby. 
        Po spakowaniu bombek wyruszyliśmy w dalszą drogę, a że aura nie sprzyjała za bardzo leśnym wojażom pojechaliśmy w stronę bunkra „Sowiniec” i odbiliśmy w prawo na Gostyń. Stamtąd ul. Zajęczą przejeżdżając przez las wyjechaliśmy we Wyrach, a jadąc wzdłuż lasu dojechaliśmy w końcu na miejsce docelowe naszego spotkania czyli na Ynzlę, gdzie płoneło już rozpalone przez Krista ognisko i przygotowane małe zaopatrzenie bufetowe. Następnie dołączyło do nas jeszcze 6 osób i wspólnie przy ognisku piekliśmy kiełbaski. Rozmowom i wspomnieniom nie było końca, jednak zbliżające się skoki narciarskie zakończyły naszą dzisiejszą imprezę.
        I tak oto ten mglisty dzień, spędziliśmy aktywnie na rowerach w gronie dobrych znajomych. 
 
 

ZEBRANIE 19.01.2018 r.

        W piątkowe popołudnie odbyło się zebranie na które stawiło się 10 -ciu członków.
        Głównym tematem było omówienie 58 zlotu przodowników turystyki kolarskiej zapoznanie się z bazą noclegową i wyznaczenie osoby, która zajmie się sprawą zarejestrowania uczestników. Tym zajmie się już Tadek.
        Kolejnym tematem było omówienie naszego Urodzinowego Rajdu, czyli wyznaczenie zadań na najbliższe zebrania (pieczątka rajdowa, baner, pomysły na konkursy, regulamin, zaproszenie na rajd, sponsorów nagród) tym zajmie się głównie Ela, Sebastian i Adi.
        Potem zajęliśmy się najbliższym wyjazdem jaki miał być w lutym na Rajd Walentynkowy z KTK Gronie, kto może to pojedzie bo wyjazd z Tychów jest o 10:00 w środę.
        Na koniec dostarczono ostatnie już formularze na Konkurs na Najaktywniejszego Turystę – Kolarza. I na tym zakończono zebranie.
 
Opracowała. Elżbieta Uranek

SPOTKANIE NOWOROCZNE NA GOSTYNI PRZY POMNIKU 01.01.2018 R.

 
        W niedzielne pochmurne noworoczne przedpołudnie, rowerzyści z naszego klubu wyjechali na Spotkanie Noworoczne przy pomniku na Gostyni. Jak co roku zlot ten jest organizowany przez KTK GRONIE wraz z KTK MIKOŁÓW, a od niedawna z KTR MIKOŁO. 
        Miejscem spotkania były trzy wiaty koł jeziora Wici na Wyrach gdzie stamtąd udali się na Gostyń gdzie przygotowali ognisko dla fanów dwóch kółek. Na miejsce po 13:00 zaczęli zjeżdżać się rowerzyści z różnych stron. 
        Na mecie zameldowało się w sumie 120 rowerzystów, którzy bezustannie życzyli nadjeżdżającym Do Siego Roku i wspólnie zaczęli piec przywiezione ze sobą kiełbaski.
        Po wszystkich wstępach, nastąpiło wzniesienie toastu i przywitanie nowego roku symbolicznym szampanem.
        I tak po mile spędzonym czasie, zjedzeniu upieczonej kiełbasy i złożeniu życzeń noworocznych, wszyscy wrócili do domu.
 
Oprac. Elżbieta Uranek