Październik

Szkoła Podstawowa Nr 6 na Rajdzie Rowerowym SZUM-GUM 06.10.2018r

W październikowy poranek uczniowie szkoły SP 6 w wyruszyli pod opieką Pań Barbary i Elżbiety na rowerowy rajd Szum-Gum organizowanym przez Komisję Turystyki Kolarskiej przy PTTK /Mikołów . Osobami towarzyszącymi i prowadzącymi ową  grupę byli ADI  a później dołączając Marek ,członkowie Mikołowskiego Klubu Rowerowego  MIKOŁO przy PTTK w Mikołowie   Trasa prowadziła z Łazisk Średnich do Mikołowa gdzie była możliwość zwiedzenia Miejskiej Placówki Muzealnej . Po przywitaniu przez organizatorów i zrobienia wspólnego zdjęcia następnie trasa prowadziła przez Nowy Świat – Łaziska Dolne -Las Wierzysko – Łaziska Średnie Ynzla . Gdzie czekało na nas i innych rowerzystów ognisko i  różne konkurencje sprawnościowe ,gdzie uczestniczyli nasi uczniowie z różnymi sukcesami. Byliśmy drugą reprezentacją szkolną pod względem ilości uczniów tuż za SP 5 z Mikołowa .Pogoda jak na Październik  była super tak więc wszyscy wrócili uśmiechnięci i wypoczęci do domów.

 

Wyjazd MIKOŁO na Rajd Klubu Sokół z Radlina -Grabownia 07-10-2018 r

Korzystając ze słonecznej pogody 5 z MiKOŁA pognało nad Zalew  Rybnicki a i przy okazji byliśmy uczestnikami Rajdu organizowanego przez SOKÓŁ Radlin .Po upieczeniu kiełbas i ich skonsumowaniu pognaliśmy na około Zalewu i zrobiła się nam trasa przeszło 80km .

Chudów -Zakończenie Sezonu Huzy Gliwice  14.10.2018r

Wiadomo sezon rowerowy dla niektórych trwa cały rok .Ale żeby się spotkać to trzeba robić różne rajdy .Tak więc w tym przypadku turyści rowerzyści zjechali do Chudowa pod zamek.Ekipa MIKOŁO zjechała się z różnych stron z ze znajomymi , rodziną bo pogoda znów dopisała ,co teraz można napisać że był to ostatni PIĘKNY rowerowy wekend.Od teraz trzeba wskoczyć cieplejsze ubrania i jazda dalej do sylwestra  a potem trzeba powitać Nowy Rok.