Luty

 

Wojewódzkie Spotkanie Działaczy Regionalnej Rady Turystyki Kolarskiej PTTK województwa śląskiego w Tychach

i 20 – lecie powstania KTK Gronie – 17.02.2018 r.

W dniu 17.02.2018 w tyskiej Mediatece odbyło się wyjazdowe Wojewódzkie Spotkanie Działaczy Regionalnej Rady Turystyki Kolarskiej PTTK województwa śląskiego. Powodem organizacji tego spotkania było 20 lecie powstania KTK GRONIE.

Zanim jednak uczestnicy spotkania spotkali się w Mediatece mogli zwiedzić z przewodnikiem filię Muzeum Miejskiego w Tychach, a mianowicie Tyską Galerię Sportu mieszczącą się na terenie Stadionu Miejskiego przy ul. Edukacji. Po zwiedzeniu Galerii i stadionu wszyscy przybyli do Mediateki, gdzie rozpoczęło się spotkanie na którym było 4 członków naszego klubu.

 

ZEBRANIE 16.02.2018 r.

        W piątkowe popołudnie odbyło się zebranie na które stawiło się 10 -ciu członków i 1 sympatyk naszego klubu.
Głównym tematem było rozstrzygnięcie konkursu na Najaktywniejszego Turystę – Kolarza.
        W naszym konkursie brało udział 5 osób i tak oto:
za V i IV miejsce nasi turyści – kolarze otrzymali dyplom za udział i podgrzewacz do rąk wielorazowego użytku. A za zajęcie I, II i III miejsca otrzymali puchary, dyplomy, podgrzewacze do rąk i ufundowane przez DECATHLON MIKOŁÓW koszulki rowerowe.
 
I tak oto wyglądała ogólna klasyfikacja:
 
V miejsce – Dariusz Parzniewski 411 pkt
IV miejsce – Agnieszka Kamińska 431 pkt
III miejsce – Andrzej Eichner 612 pkt
II miejsce – Andrzej Rygulski 1078 pkt
I miejsce – Józef Leboch 1690 pkt
 
        Po rozdaniu nagród przyszedł czas na wręczenie podziękowań za czynny udział w życiu klubu i wszelką pomoc jaką nas obdarzyli nasi członkowie.
        Na koniec wręczyliśmy Dyplom i skromny upominek jakim były kubeczki z motywem rowerowym dla Andrzeja i Violetty Eichner, za wszelką pomoc przy organizowaniu ognisk i zaopatrzenia bufetu na wielu naszych wyjazdach. Dzięki ich poświęceniu i zaangażowaniu nie doszło by do skutku wiele ognisk. Także jesteśmy bardzo za to wdzięczni.
        Po naszym wystąpieniu głos zabrał Adi i również w imieniu członków podziękował Prezesowi i jego żonie za wkład i rozkręcenie naszego klubu m.in. prowadzeniu strony.
        Następnie Ela przedstawiła stemple jakie przygotowała na nadchodzący GYBURSTAG oraz projekt banera. Zrobione były również 4 stemple na inne wyjazdy rowerowe.
         Potem omówiliśmy nadchodzące wycieczki rowerowe w marcu i ustaliliśmy następne zebranie na 2.03.2018 na 17:00. Na tym zebranie zakończyliśmy.
 
 
 
 

RAJD WALENTYNKOWY Z KTK GRONIE 14.02.2018 r.

 
        W środę 14.02.2018 dwóch Andrzejów wybrało się na Walentynkowy Rajd do Tychów. Aby dojechać na wyznaczoną godzinę wyruszyli z Łazisk Górnych o 8:30 i udali się przez Łaziska Średnie – Wyry – Wilkowyje do Tychów gdzie o godz. 10:00 mieli wyruszyć z Groniami do Bierunia.
        Pod siedzibą PTTK w Tychach spotkali się sympatycy dwóch kółek i po przywitaniu wszystkich wyruszyli w drogę. Trasa prowadziła przez Cielmice – Świerczyniec – Bojszowy, aż do Sanktuarium św. Walentego. Na miejscu była możliwość zwiedzenia zabytkowego kościółka, a korzystając z okazji można było zrobić kilka zdjęć z wnętrza.
        Po zwiedzeniu kościoła udali się w stronę ryneczku, aby zrobić fotkę z Bieruńskim Utopcem, potem już kierowali się w stronę Cielmic tylko drugą stroną i tym razem przejechali kawałek wzdłuż jez. Paprocańskiego i przez lasy kobiórskie wrócili do Łazisk Górnych.
        Wyjazd ten nie obył się bez niespodzianek, otóż Adi złapał gumę, jednak wyjazd był udany bo przejechali ok 56 km.