Styczeń

ZIMOWE SPOTKANIE NA ROWERZE 29.01.2017 R.

 
        W przepiękne mroźne niedzielne przedpołudnie wybraliśmy się na „Zimowe spotkanie rowerowe”. Poczekaliśmy na kolegów i udaliśmy się na miejsce startu przy trzech wiatach rowerowych nad J. Wici we Wyrach. 
        Po 12:00 sześciu śmiałków wybrało się do lasu, aby rozebrać naszą Bożonarodzeniową choinkę. Po ściągnięciu wszystkich ozdób udaliśmy się w stronę Żwakowa. Następnie przejechaliśmy przez nowo wybudowane sosnowe osiedle i skręciliśmy z powrotem do lasu, aby wyjechać w centrum Gostyni. Stamtąd udaliśmy się już w kierunku Łazisk Średnich do naszego miejsca docelowego czyli Ynzlę, gdzie rozpaliliśmy ognisko. 
        Na Ynzlę przybyło jeszcze sześć osób. W sumie było nas 12 osób, a najmłodszy uczestnik miał dopiero 1,5 miesiąca .Nie obyło się bez pieczenia kiełbasek, gorących napojów i słodkiego poczęstunku. 
       W tak miłej atmosferze spędziliśmy miło czas. Słońce nie opuszczało nas ani na chwilę, a bezchmurne niebo cieszyło nasze oczy. Po trzech przyjemnie spędzonych godzinach na świeżym powietrzu i przejechaniu 25 km wszyscy udaliśmy się do domów.
 
Oprac. Elżbieta Uranek

RELACJA Z ZEBRANIA 26.01.2017 R

 

        W czwartek o godz. 16:30 26.01.2017 r odbyło się spotkanie członków i sympatyków KTR „MIKOŁO”, w którym brało udział dziesięciu członków.

        Spotkanie otworzył prezes Sebastian Uranek, który rozdał uczestnikom upominki w formie kubków z logo klubu.
        Na spotkaniu zostały poruszone następujące tematy:
– ustalono termin „zimowego spotkania rowerowego” na 29.01.2017 r start o 12:00 spod trzech wiat rowerowych koło jeziora Wici we Wyrach.
– omawiano wyjazd na dwudniową Pielgrzymkę na Górę św. Anny 13.05.2017r.
– omawiano wstępnie wyjazd na 57 Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej w Świdnicy w dniach 10-17 czerwca 2017 r (brak regulaminu, wstępnie 9 osób chętnych)
– omawiano wyjazd z klubem O`RETY Cel Hel 27.05 – 3.06.2017 r.- omawiano wyjazd na 66 Centralny Zlot Turystów Kolarzy, który odbędzie się w Raciborzu w dniach od 12 – 19.08.2017
– przedstawiono pomysły na objazd Babiej Góry
– przedstawiono pomysł na Wycieczkę na Łysą Horę
– przedstawiono pomysł na Wycieczkę dookoła Tatr
– zmodyfikowano regulamin na „Najlepszego Turystę Kolarza”
– dodano punktacje za wyjazdy zagraniczne jednodniowe na 20 pkt.
– dodatkowe punkty za udział w konkursach innych niż zręcznościowe (np. samodzielne zrobienie marzanny) 20 pkt.
– nagrodzeni będą trzej najbardziej aktywni kolarze
– opłacenie składki klubowej 24 zł (2zł / m-c) do końca marca 2017 r.
       Zmieniono godziny najbliższych zebrań na godz. 17:30.
 
        Na zakończenie ustalono termin następnego zebrania na 22.02.2017 r o godz. 17:30
        Na zebraniu w miesiącu lutym będzie ogłoszenie wyników i nagrodzenie najaktywniejszych turystów kolarzy, oraz wybory Komisji Turystyki Kolarskiej O/PTTK Mikołów, na które zapraszamy wszystkich PRODOWNIKÓW TURYSTYKI KOLARSKIEJ (obecność obowiązkowa).
 
 
 
Oprac.: Elżbieta Uranek
 

SPOTKANIE NOWOROCZNE NA GOSTYNI PRZY POMNIKU 01.01.2017 R.

 
        W niedzielne Noworoczne przedpołudnie , przy pięknym bezchmurnym niebie i w pełnym słońcu, rowerzyści z naszego klubu wyjechali na  Spotkanie Noworoczne przy pomniku na Gostyni. Jak co roku zlot ten organizował KTK GRONIE ,jednak tym razem po raz pierwszy wspólnie z naszym klubem MIKOŁO. 
        Na miejscu nieco przed 13:00 nim przyjechali inni rowerzyści, nasi klubowicze zaczęli rozpalać ognisko. Wiejący od strony pól wiatr uniemożliwiał jego rozpalenie , jednak po dłuższej chwili udało się wzniecić ogień. I tak zaczęli się zjeżdżać rowerzyści z wielu stron.
         Przywitaliśmy ich serdecznie  i poczęstowaliśmy symbolicznie szampanem, gdzie wspólnie wznieśliśmy toast za ten nowy 2017 rok.
         Na mecie zameldowało się w sumie 120 rowerzystów:
– z naszego klubu MIKOŁO – 14 osób
– O`RETY TEAM z Mikołowa – 7 osób
– NOL TYCHY – 10 osób
– KTK GRONIE – 60 osób
– KOŁO – Pszczyna – 10 osób
– Koło Przodowników Tychy – 4 osoby
– niezrzeszeni – 15 osób
         Nim zaczęto piec kiełbaski, należało uwiecznić nasze spotkanie na zdjęciach. Po raz pierwszy pojawił się  u nas powstały w ubiegłym roku klub O`RETY TEAM, który podobnie jak nasz został założony z inicjatywy małżeństwa, których wciągnęła pasja do dwóch kółek. Zapraszali gorąco wszystkich do działu w swoich wycieczkach.
        I tak po mile spędzonym czasie, zjedzeniu upieczonej kiełbasy i złożeniu życzeń noworocznych, wróciliśmy w dobrym humorze do domu.

Oprac. Elżbieta Uranek