Marzec

SPRAWOZDANIE Z ZEBRANIA 29.03.2017 R.

        W środę na zebraniu stawiło się 14 członków klubu. Prezes przywitał wszystkich oraz nowych członków, którzy dołączyli do naszego klubu.
        Pierwszym punktem było wręczenie Podziękowań dla WITOLDA DRAGONA i GRZEGORZA TWARDOCHA za wszelką pomoc oraz krzewienie turystyki rowerowej.
        Drugim punktem zebrania było zaprezentowanie koszulek tzw. plastonu reklamowego z naszym logo i zrobieniem zamówienia. Wg. wcześniejszych ustaleń koszulki dla członków klubu będą w 50% pokryte ze składek, a pozostałe 10 zł płatne w biurze PTTK przy odbiorze koszulki. Sympatycy naszego klubu, którzy zamówili koszulki płacą przy odbiorze 22 zł.
        Następnie przedstawiono plan najbliższych imprez rowerowych:
– 1.04.2017 r. XXI Pieszo – Kolarski Rajd Ramżów 1.04.2017 r z metą w Szczejkowicach
( start Łaziska Górne Dom Kultury 9:30)
– 8.04.2017 r. PIERWSZY RAJD URODZINOWY KTR „MIKOŁO” z metą na Strzelnicy myśliwskiej na Królówce (start Łaziska Górne Dom Kultury 10:00)
– 9.04.2017 r. Wiosenny Zlot Kolarski czyli XX Rozpoczęcie Sezonu Kolarskiego przez KTK Gronie z metą za Restauracją Sikorka na Kobiórze.
– 23.04.2017 r. Witaj Wiosno – Rybnik szczegóły wkrótce.
       Prezes przedstawił pomysł na zakup małych dwustronnych flag na rower. Wstępny kosztorys oraz projekt zostanie przedstawiony na najbliższym zebraniu.
        Po omówieniu wszystkich tematów ustalono termin kolejnego zebrania na 26.04.2017 r. na godz. 17:30.

Oprac. Elżbieta Uranek
 

XXVII TOPIENIE MARZANNY NA GICHCIE W ŻORACH 25.03.2017r.

        25.03.2017 r. nasz zaprzyjaźniony klub kolarski WANDRUS z Żor zorganizował swoje XXVII Topienie Marzanny na Gichcie. Kilku naszych członków jak i sympatyków KTR Mikoło postanowiło również wziąć udział w tej rowerowej imprezie.
        Stefan Marek i Witek wyruszyli z Łazisk Górnych ok godz. 9:00. W drogę udali się przez Orzesze – Palowice i Żory do Parku Piaskownia gdzie była meta rajdu. Tam dołączyła reszta 9-cio osobowej grupy.
        Po zapisaniu naszej grupy na mecie, każdy otrzymał kiełbaskę którą mógł upiec na przygotowanym palenisku. Potem rozpoczęły się konkursy sprawnościowe. W jednym z nich czyli w strzelaniu z wiatrówki koleżanka Kasia zdobyła I miejsce i otrzymała pamiątkowy medal. Nie obyło się również bez konkursu na Najpiękniejszą Marzannę. Z naszego grona koledzy przygotowali dwie Marzanny. Pierwsze trzy miejsca były honorowane pucharami, a pozostali twórcy Marzann dostali po czekoladzie.
        Po zakończeniu rajdu w świetnej jak zwykle atmosferze przyszedł czas na kilka zdjęć, a potem już każdy udał się w stronę domu. Tym razem wracali przez Palowice – Orzesze Zawada – Orzesze Zawiść – Kąty do Łazisk Górnych. I tak przy dobrej pogodzie minął kolejny dzień.

Oprac. Elżbieta Uranek
 

SZUKANIE WIOSNY 24.03.2017 r


        W piątkowy poranek trzech członków klubu wybrało się na poszukiwanie wiosny. Dwóch Andrzejów i Krystian udali się z Łaziska Górnych przez Kamionkę – Chorzów Batory do Parku Śląskiego.
        Przejeżdżając między ukwieconymi skwerami zatrzymali się przy Planetarium, pod Stadionem Śląskim, Rosarium, ZOO i Wesołym Miasteczkiem, gdzie jest budowany największy rollercoster w Europie środkowo – wschodniej.
        Po odwiedzeniu Śląkiego Parku i okolic skierowali się do Centrum Katowic przez Silesia Sity Center pod Spodek, potem pod Pomnik Powstańców Śląskich – Muzeum Śląskie i Pomnik gen. Zientka. W tym czasie Katowicki Rynek zamienił się w Ryneczek Smaków, na który zjechały się Food Trucki z przysmakami z wielu krajów.
        Po bardzo aktywnym spędzeniu dnia wracali przez Muchowiec – Ochojec – Piotrowice – Zadole – Mikołów Jamnę – Retę – Mikołów na Łaziska Górne.
 
Opracowała. Elżbieta Uranek
 

SĄSIEDZKIE ROWEROWE SPOTKANIE Z O`RETY TEAM 12.03.2017

        W niedzielne przedpołudnie Andrzej i Marek z naszego klubu wybrali się na kolejne Sąsiedzkie Rowerowanie z O`RETY TEAM. Przed 10:00 przyjechali pod mikołowski Decathlon. Pogoda sprzyjała na tyle by przyciągnąć na wycieczkę 22 rowerzystów.
        O 10:00 wyruszyli spod Decathlona bocznymi drogami na Staropodleską, przez Podlesie – Tychy Mąkołowiec – Żwaków – przez promenadę wokół jeziora Paprocany, gdzie był cel dzisiejszej wycieczki. Po paru zdjęciach udali się do nieopodal znajdującej się TRZYNASTKI na herbatkę. Tam w przyjemnej atmosferze miło spędzili czas.
        Jednak nadszedł czas, aby wrócić do domu.I tak nasi koledzy udali się przez kobiórskie lasy przez Gostyń do swoich domów.
       

Oprac. Elżbieta Uranek 
 

 

WYCIECZKA ROWEREMDO GALERII „POD STRACHEM  POLNYM” W RUDZICY 5.03.2017

        W niedziele 5.03.2017r wyskoczył pomysł wyjazdu rowerowego oraz odwiedzenia Galerii Pod Strachem Polnym i Kapliczki Św.Wendelina, które się Rudzicy. W Łaziskach Gónych zjechali się dwa Andrzeje , Jurek, Kristek i Marek .
        Trasa wycieczki prowadziła z Łazisk Gónych przez Kobiór – Piasek – Pszczynę – Goczałkowice – Ligotę – Bronów – do Rudzicy, gdzie zwiedziliśmy Galerię pod Strachem Polnym i Kapliczkę św. Wendelina. Wyjątkowa Galeria Stracha Polnego została założona w 1991 r przez artystę Floriana Kohuta, gdzie piękna przyroda beskidzka przyczyniła się do stworzenia takiej właśnie galerii. Jego prace trzeba poprostu zobaczyć.
        Po obejrzeniu wspaniałej galerii i kapliczki ruszyliśmy przez Landek do Chybia Mnich, gdzie postanowiliśmy zatrzymać się na Grochówkę z Wojskowego Kotła. Po posiłku pojechaliśmy już przez Chybie – Zabłocie – Strumień – Studzionka – Mizerów – Kryry na Królówkę gdzie zrobiliśmy krótki postój. Nie obyło się też bez deszczu, który towarzyszył nam aż do domu. Jednak wszyscy wrócili do domów zadowoleni i to jest najważniejsze.
oprac. Adi70

WYCIECZKA NAD JEZIORO PŁAWNIOWICKIE 2.03.2017

 
       W czwartek 2.03.2017r z okazji pierwszych ciepłych marcowych podmuchów wiatru 4 rowerzystów ostrych na jazdę rowerami zebrało się o 9 na parkingu obok salonu KIA w Łaziskach Górnych .
        Tym razem dwóch Andrzejów , Witek i Marek obrali azymut na zachód. Wreszcie jazda w promieniach słonecznych sprawiła że wszyscy byli zadowoleni . Jednak na trasie dopadło nas wiatrzysko, które towarzyszyło nam aż nad Zalew Pławniowicki do Niewiesza .Tam spędziliśmy 2 godzinny na odpoczynek z grillowaniem. 
        W drodze powrotnej oczywiście towarzystwa dotrzymywał nam wiatr z małymi opadami deszczu. Ale mimo to wszyscy z uśmiechem na twarzy dotarli do domu, bo i była to pierwsza 100 w tym sezonie, a dokładnie 118 miał Adi. 
        Trasa nasza prowadziła z Łazisk Górnych przez Mokre – Paniowy – Przyszowice – Gliwice – Brzezinka – Rzeczyce – Taciszów – Niewiesze – nad jezioro Pławniowice, a wracaliśmy przez  – Taciszów – Kleszczów – Kozłów – Łany Wielkie – Sośnicowice – Smolnica – Żernica – Bojków  – Chudów – Paniowy – Mikołów Mokre do Łazisk Górnych.
 
oprac. Adi70