Maj

PIELGRZYMKA MĘŻCZYZN DO PIEKAR ŚLĄSKICH 28.05.2017 r.

        W kierunku Piekar Śląskich o godz. 7:00 z Łazisk Górnych wyruszyli nasi koledzy w 3-osobowym składzie: Andrzej Tadek i Jurek.
        Z Łazisk Górnych przez Chorzów – Bytom – dotarli do Piekar Śląskich do Matki Bożej Piekarskiej. O godz. 10:30 odbyła się Msza Święta na wzgórzu kalwaryjskim. Tegoroczna pielgrzymka do Piekar odbywa się pod szczególnym nadzorem, gdyż jednym z uczestników był prezydent Andrzej Duda.
        Tradycja pielgrzymowania mężczyzn, aby pokłonić się Matce Sprawiedliwości i Miłości Społecznej trwa już od wielu wielu lat jednak w naszym klubie wyjazd organizowany był po raz pierwszy. Po mszy odbył się koncert Józefa Skrzeka, który towarzyszył dzisiejszej uroczystości.
        Po wysłuchaniu koncertu nasi koledzy udali się do Świerklańca i byli świadkami pędzącej z ogromną prędkością kolumny prezydenckiej. W Świerklańcu objechali zbiornik Kozłowa Góra, potem przez Wymysłów – Dąbrówkę – Siemianowice – Katowice – Panewniki na Mikołów i do Łazisk Górnych.
        Pogoda dopisywała, a przejechali w sumie 86 km.
 
 
Opracowała: Elżbieta Uranek
 

ŚWIĘTO POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI TYCHY  – PAPROCANY

15.05.2017 r.

 
         W poniedziałkowe popołudnie grupa pięciu rowerzystów z naszego klubu, wybrała się na święto polskiej niezapominajki do Tychów. Kierując się z Łazisk Górnych przez Wyry – Wilkowyje na Tychy Paprocany. 
        O 15:30 impreza rozpoczęła się powitaniem rowerzystów, a następnie był objazd wokół jez. paprocańskiego.Ddla przybyłych przygotowano również niezapominajki, które można potem posadzić w ogrodzie.
        Nie obyło się również bez konkurencji premiowanych pucharami. A była to: żółwia jazda, rzut oponami na tyczkę i slalom z przeszkodami.
        Nasza grupa otrzymała dyplom za uczestnictwo w rajdzie. Po zakończeniu rajdu udali się tym razem leśnymi drogami przez Kobiór – Zgoń do Łazisk Górnych.
        Tym popołudniowym zmaganiom rowerowym w promieniach nieśmiało wyglądającego słońca w miłym towarzystwie przejechali ok 58 km.
 
Opracowała: Elżbieta Uranek

 PIELGRZYMKA ROWEROWA NA GÓRĘ ŚW. ANNY 13-14.05.2017 r.

 

          W kierunku Góry św. Anny wyruszyliśmy w 4-osobowym składzie: Adi, Marek, Tadek i Krist. Miejscem zbiórki był  Chudów, skąd wyjechaliśmy o godz. 7.00 by przez Bojków, Sośnicowice, Kotlarnię dotrzeć do Sławęcic. Przy okazji w Sławęcicach zwiedziliśmy obóz jeniecki z czasów II wojny światowej. Po krótkiej przerwie udaliśmy się w dalszą trasę, podczas której dołączyli do nas kolejni klubowicze, w tym nasz szanowny senior Stefan oraz Józek i Agnieszka.

       Tak więc na Górę św. Anny  dotarliśmy już w składzie 7 osobowym ,o godzinie 12.00. Po krótkim odpoczynku wzięliśmy udział w uroczystej mszy pielgrzymkowej odprawionej w intencji przybyłych rowerzystów. Po mszy nastąpiło poświęcenie rowerów oraz część integracyjna, zorganizowana przez Radio DOXA Opole, w której mogli wziąć udział wszyscy  rowerzyści – pielgrzymi. Spotkanie odbyło się na terenie Domu Pielgrzyma, gdzie uczestnicy przy kawie i kołoczu mogli nie tylko porozmawiać lecz także obejrzeć wyczyny trialowców.
        Podczas drogi powrotnej zwiedziliśmy sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim, a następnie udaliśmy się na nocleg, który spędziliśmy nad jeziorem pławniowickim. Następnego dnia, w niedzielę 14 maja z samego rana wyruszyliśmy w kierunku domów. Trasa powrotna przebiegała przez Ujazd, Kędzierzyn Koźle i Rudy do swoich miejscowości.
          Ogółem w czasie  naszej dwudniowej pielgrzymki przejechaliśmy około 238 km.
 
Opracował. Kristek
 

SZLAKIEM ZABYTKÓW TECHNIKI GLIWICKA RADIOSTACJA I SZYB MACIEJ 7.05.2017 r.

        W niedzielny pochmurny lecz ciepły dzień, pięciu rowerzystów obrało jako cel szlak zabytków techniki.
        Trasa wycieczki prowadziła z Łazisk Górnych przez Bujaków – Chudów – Przyszowice – Bojków do Gliwic na radiostację gliwicką, która oprócz tego że jest zabytkiem techniki jest jednym z obiektów na corocznej Industriadzie.
       Następną miejscowością, którą odwiedzili było Zabrze, gdzie znajduje się Szyb Maciej, który również jest obiektem na Industriadzie. Po zwiedzeniu obu zabytków techniki udali się przez Chudów do Rybołówki na odpoczynek.
        Po udanym relaksie wrócili przez Bujaków – Mikołów do Łazisk Górnych, a przejechali w tym dniu 67 km.
 
Opracowała. Elżbieta Uranek
 
 

WYCIECZKA NA KONEC SVETA 1.05.017 r.

 
       W pierwszo majowy poranek siedmiu rowerzystów z naszego klubu, wybrało się na klubową wycieczkę organizowaną przez KTK Wandrus z Żor do naszych południowych sąsiadów na „KONEC SVETA”.
        O godz. 10:00 stawili się na Rynku w Żorach gdzie wspólnie z rowerzystami z „Ikrą” z Rybnika, „Ramżami” z Czerwionki i „Wiercipiętami” z Jastrzębia – Zdroju udali się przez Osiny i Pielgrzymowice do Zebrzydowic.
W Zebrzydowicach zatrzymali się na obchodzonym w tym dniu przeglądzie regionalnych zespołów ZŁOTY KŁOS 2017. Imprezie tej towarzyszyły kolorowe stragany z rękodziełem i przepysznymi wypiekami, przy których nie można było przejść obojętnie. Po odpoczynku i obejrzeniu występów czas udać się w dalszą drogę w kierunku granicy, którą przejechali w Marklowicach.
       Nasza grupa razem z „Ramżami” pojechała jeszcze na rynek do Karwiny, a potem przez Petrowice i Prstna do Koliby na Koncu Sveta. Jak się okazało spotkanie w kolibie nabrało urodzinowego charakteru, gdyż Prezes Wandrusów Roman Wojtas skończył 60 lat. Nie obyło się bez upominków, urodzinowych śpiewów, a życzeniom nie było końca. Solenizant Roman ugościł obecnych jadłem i szlachetnym napitkiem, przygotowanymi przez sympatycznych i zapracowanych restauratorów. W kolibie spotkało się wraz z solenizantem 60 rowerzystów.
        Po mile spędzonym czasie w kolibie nasi koledzy udali się tym razem przez Ruptawę – Bzie Zameckie – Pniówek – Krzyżowice – Osiny – Żory do Łaziska Górnych i Mikołowa. Przez cały dzień pogoda dopisywała, a przejechane zostało 115 km.
 
 
Opracowała. Elżbieta Uranek