Luty

 ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA „NAJLEPSZEGO TURYSTĘ – KOLARZA” 22.02.2017

        Dnia 22.02.2017 r. o godz. 17:30 w siedzibie PTTK O/Mikołów odbyło się zebranie naszego klubu. Zebranie otwarł prezes klubu Sebastian Uranek, który wraz z Elżbietą przygotował dla zebranych kawę i przepyszne pączki. Kolegom, których nie było na poprzednim zebraniu Sebastian rozdał klubowe kubki „MIKOŁO”.
       Głównym celem zebrania było rozstrzygnięcie konkursu na „Najlepszego Turystę – Kolarza w 2016 r. Dla każdego z trzech najaktywniejszych Turystów – Kolarzy, został przygotowany Dyplom i Puchar Burmistrza, a nagrodzeni zostali:

za zajęcie I miejsca Andrzej Rygulski – 1185 pkt
za zajęcie II miejsca Dariusz Parzniewski – 780 pkt
za zajęcie III miejsca Andrzej Eichner – 670 pkt

        Następnie prezes wręczał pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami,
„Za wszelką pomoc i wkład w organizację imprez oraz krzewienie turystyki rowerowej”
 • Andrzej Rygulski
 • Andrzej Eichner
 • Patrycja Długajczyk
 • Jerzy Dudek
 • Marek Ziarnik
 • Grzegorz Twardoch
 • Dariusz Parzniewski
 • Krystian Ksiondz
 • Radomir Holeczko
 • Tadeusz Rygulski
 • Stefan Leboch
 • Witol Dragon
 
„Za wszelką pomoc i wkład w rozwój strony internetowej oraz krzewienie turystyki rowerowej”
 • Paweł Bednarczyk
 • Elżbieta Uranek

„Za wszelką pomoc w rozwój KTR MIKOŁO”
 • Stanisław Piechula

        Następnym punktem zebrania było omówienie szczegółów wyjazdu przez Andrzeja Rygulskiego na „57. Ogólnopolski Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej”. Sebastian zaproponował, aby zakupić plastrony z logo klubu (pomysł w realizacji).
        Następnie Andrzej Rygulski zabrał głos w sprawie ustalenia corocznego rajdu rowerowego pod nazwą „URODZINY MIKOŁO”. Rajd odbędzie się 8.04.2017 r , a miejscem docelowym będą Palowice. Szczegóły wkrótce na plakacie.
         Po wyczerpaniu tematów prezes podziękował wszystkim za przybycie i zakończył zebranie. Następne zebranie odbędzie się 29.03.2017 r o 17:30.
 
Oprac. Elżbieta Uranek

SĄSIEDZKIE ROWEROWE SPOTKANIE Z O`RETY TEAM 19.02.2017

        W niedzielne przedpołudnie wybraliśmy się na kolejne Sąsiedzkie Rowerowanie z O`RETY TEAM. Przyjechaliśmy pod mikołowski Decathlon przed 10:00. Było dosyć ciepło, jednak wilgotność dawała o sobie znać i w czasie postoju robiło się trochę chłodno. 
        Na miejsce spotkania przybyło 12 osób, trzynastą osobę spotkaliśmy po drodze. Celem dzisiejszej wycieczki była wspólna kawa w Mc. Donald`s w Tychach.
O 10:00 wyruszyliśmy spod Decathlona bocznymi drogami na rynek mikołowski, potem Krakowską do góry, na skrzyżowaniu wjechaliśmy na krajową 44 i skręciliśmy w pierwszą możliwą drogę na Wilkowyje, aby tamtejszymi drogami rowerowymi dotrzeć bezpiecznie przez miasto do naszego celu.
        Pod Mc. Doland`s po brzegi zajęliśmy rowerowe stojaki. Na kawę przyjechali również koledzy z Tychów i Pszczyny. Kilka osób zjawiło się bez kasków, ale za to z dzieciakami. Miło było spędzić czas w gronie znajomych przy kawce i pogadać.
        Wreszcie przyszedł czas na pożegnanie i udanie się w drogę powrotną. Parę osób nam towarzyszyło przez miasto, a przy Dw. PKP podzieliliśmy się na dwie grupy. Jedni pojechali jeszcze na Podlesie i na Mikołów, a my z trójką kolegów jechaliśmy przez Wilkowyje do Łazisk. W tak w miłej atmosferze przejechaliśmy dzisiaj 35km.
       

Oprac. Elżbieta Uranek 

VII ROWEROWY RAJD WALENTYNKOWY KTK GRONIE TYCHY 14.02.2017

        W dniu 14.02.2017r w temperaturze zimowej -7 stopni trzech naszych kolegów Stefana i dwóch Andrzejów wybrało się jak corocznie w Rajd Walentynkowy organizowany przez Tyskie GRONIE. Po przyjeździe na zbiórkę pod Tyski oddział PTTK, powitał nas nowy zarząd klubu GRONIE. 

        W kolumnie około 25 rowerzystów ruszyliśmy ulicami Tych  i Urbanowic do Bierunia Starego na rynek , gdzie odbywał się odpust Walentynkowy. Następnie przejechaliśmy do Saktuarium pod wezwaniem Św.Walentego. Po zrobieniu wspólnych zdjęć przyszedł czas na powrót do domu, przeważnie już swoimy drogami. 
        Nasza trasa z Bierunia prowadziła wzdłuż rzeki Mleczna , następnie ul.Polną, Świerczyniecką, Lokalną przez tyskie tereny przemysłowe, Cielmice, Paprocany, Wilkowyje, Wyry aż do Łazisk.
        Warunki w dniu były zmienne, rano mróz w południe wyszło słoneczko, tak więc warunki sprzyjające jezdzie na rowerze, a uśmiech i wspomnienia bezcenne.
 
Oprac. Andrzej Eichner
 

JUBILEUSZ 50 – CIO LECIA DZIAŁALNOŚCI TKK PTTK „ONDRASZEK” CIESZYN 11.02.2017

 
        W sobotę 11.02.2017 w siedzibie Muzeum im. Marii Skalickiej w Ustroniu z okazji Jubileuszu 50 – cio lecia działalności TKK PTTK „Ondraszek” Cieszyn, odbyło się Wojewódzkie Spotkanie Działaczy Regionalnej Rady Turystyki Kolarskiej PTTK Województwa Śląskiego. 
       Pierwszym punktem spotkania było zwiedzanie muzeum Marii Skalickiej, która była znanym i cenionym bibliofilem, a także kolekcjonerem dzieł sztuki. Następnie spotkanie otworzył i przywitał Prezes Klubu „Ondraszek” w Cieszynie kol. Zbigniew Pawlik, który to opowiedział nam o histori Turystyki Kolarskiej na tych właśnie terenach, aż do powstania ONDRASZKÓW. Poruszano również wiele bardzo ważnych spraw związanych z turystyką kolarską. 
       Rozmowy prowadzone były między innymi o znakowaniu tras i ich budowie, rajdach ,wyjazdach za granicę, zlotach. Komisja Turystyki Kolarskiej przy Mikołowskim Oddziale PTTK została uhonorowana dyplomem uznania za sukcesy w rozwijaniu turystyki kolarskiej w regionie i przyznany z okazji Jubileuszu 50 – cio lecia działalności TKK PTTK „Ondraszek”. Dyplom  z rąk prezesa odebrał przewodniczący Komisji Turystyki Kolarskiej O/MIkołów i członek Klubu Rowerowego „MIKOŁO –  Andrzej Rygulski. Na spotkaniu tym Andrzejowi towarzyszyli: Rygulski Tadeusz, Żarnik Marek i Eichner Andrzej . Po poczęstunku, spotkanie zakończyło się prezentacją slajdów pokazującą działalność „Ondraszka”. Po prezentacji ostatnim punktem uroczystości było zwiedzanie Muzeum Techniki pod fajną nazwą „Rdzawe Diamenty”.
 
Oprac. Andrzej Eichner
 
 

SĄSIEDZKIE ROWEROWE SPOTKANIE Z O`RETY TEAM 11.02.2017

        W sobotnie przedpołudnie wybraliśmy się na Sąsiedzkie Rowerowanie z O`RETY TEAM. Przyjechaliśmy pod mikołowski Decathlon przed 10:00. Było troszkę zimno więc poczekaliśmy na resztę w ciepłym Decathlonie. 
        Na miejsce spotkania przybyło 13 osób, a byli rowerzyści z Mikołowa, Tychów , Jaworzna, Lędzin, Gostynia i Łazisk Górnych. Trasę jaką dzisiaj przygotował Maciej z Anetą z O`Rety Team, ma mieć ok 25 km. 
        Po przywitaniu przez organizatorów nasza 13 – osobowa grupa wyjechała na trasę dzisiejszej wycieczki, a prowadziła ona przez Retę, Katowice Podlesie, Kostuchnę, Podlesie i Mikołów Kamionkę, aż do Karczmy na Wzgórzu. Międzyczasie robiło się coraz cieplej, słońce nieśmiało wyglądało z za chmur i towarzyszyło nam przez większość czasu. 
        Do Karczmy przyjechaliśmy o 12:15 gdzie każdy mógł ogrzać się przy gorącej herbacie lub kawie, lub zjeść coś ciepłego. My skusiliśmy się na placka po zbójnicku i byliśmy bardzo mile zaskoczeni, był przepyszny. Po mile spędzonym czasie w karczmie zrobiliśmy jeszcze grupowe zdjęcie i podzieliliśmy się na dwie grupy. Jedni pojechali w stronę Rety, a z nami jechali rowerzyści z Tychów Gostynia i Lędzin. Na górce mikołowskiej pożegnaliśmy się i każdy pojechał już w swoją stronę.
 
Oprac. Elżbieta Uranek