Marzec

„TOPIENIE MARZANNY „W TWOROGU MAŁYM 20.03.2016 r.

       Dnia 20.03.2016 w niedzielę odbyła się pierwsza klubowa wycieczka rowerowa do Tworoga Małego z okazji 59 Rozpoczęcia Sezonu Kolarskiego przez klub kolarski im. Wł. Huzy z Gliwic pt „Topienie Marzanny”.
       Po zapisaniu naszych uczestników na liście i opłaceniu wpisowego otrzymaliśmy znaczki okolicznościowe oraz poczęstunek w postaci kawy herbaty i kiełbaski do upieczenia na ognisku. Na mecie odbywały się różne konkursy sprawnościowe: rzut do tarczy, slalom, jazda na czas. Był też zorganizowany konkurs na najpiękniejszą Marzannę. W tym konkursie wziął udział nasz kolega Andrzej, który samodzielnie przygotował Marzannę dla naszego koła. Choć nie zajęła pierwszego miejsca bo konkurencja była duża została ona wyróżniona i nagrodzona. Po rozdaniu nagród i upieczeniu wszystkich kiełbasek na ognisku przez uczestników nasza Marzanna została spalona na stosie.
        Po zakończeniu imprezy pożegnaliśmy się i udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Wracaliśmy troszkę inną drogą przez Sośnicowice Chorynskowice potem wjechaliśmy na techniczną drogę wzdłuż autostrady A4 gdzie spokojnie przez prawie 8 km nie było żadnego ruchu samochodowego pojechaliśmy w stronę Bojkowa w stronę Przyszowic potem na Chudów, Paniówki na Mikołów Mokre gdzie już każdy ruszył w swoja stronę.
        Całkowita trasa miała 90 km, a czas w jaki ją przejechaliśmy to nieco ponad 6 godzin. Na pewno wycieczka ta na długo zostanie w naszej pamięci, gdyż to były mile spędzone chwile wśród znajomych.
 
Oprac. Elżbieta Uranek
 

 RELACJA Z ZEBRANIA ZAŁOŻYCIELSKIEGO KLUBU TURYSTYKI ROWEROWEJ „MIKOŁO” PTTK O/MIKOŁOW 01.03.2016 r.

        W dniu 1.03.2016 r. w siedzibie oddziału PTTK w Mikołowie odbyło się pierwsze uroczyste zebranie założycielskie klubu turystyki rowerowej. Na zebraniu stawiło się 21 osób członkowie oraz założyciele klubu. Oprócz członków klubu przybył zaproszony gość LECH MOLISAK, założyciel byłego klubu rowerowego „KONDOR”.
        Zebraniu przewodniczył Honorowy Prezes O/PTTK Mikołów kol. WACŁAW CIUPIDRO, który przedstawił wszystkim zgromadzonym nazwę klubu rowerowego „MIKOŁO” gdzie nikt nie miał do tej nazwy zastrzeżeń. Następnie Sebastian Uranek przedstawił logo klubu, przy którym toczyła się ożywiona dyskusja i wnioskowano o naniesienie drobnych poprawek
na tymczasowy projekt. Następnie dyskusja toczyła się wokół programu, planu działania i powołania tymczasowego zarządu klubu.
        Decyzją wszystkich zgromadzonych został więc powołany tymczasowy 9 –osobowy zespół założycielski, który podzielono na 3 zespoły które to miały zająć się przygotowaniem porządku zebrania sprawozdawczo – wyborczego, regulaminem klubu i zebrania wraz z regulaminem wyborów oraz planem pracy i założeniami klubu.
        Z pośród tych 9 – ciu osób wybrano również tymczasowy zarząd klubu, którego tymczasowym prezesem
został Sebastian Uranek . Pozostałe osoby w zarządzie to Andrzej Eichner, Elżbieta Uranek, Grzegorz Twardoch i Andrzej Rygulski
Na koniec zebrania został ustalony termin zebrania sprawozdawczo-wyborczego na dzień 8.04.2016 r. o godz. 16:00 przy O/PTTK w Mikołowie. Na tym zebranie zakończono.
 
Oprac. Elżbieta Uranek