Kwiecień

KOSZULKI KLUBOWE 28.04.2016 r

     Na zebraniu które odbyło się 27.04.2016 r. ustalono, że koszulki klubowe będą w kolorze niebieskim zbliżonym do morskiego, które każdy osobiście może zakupić w Decathlonie z krótkim lub z długim rękawem.
        Dnia następnego w firmie reklamowej F.H.U. „ESTER-PLUS” przy ul. Konstantego Prusa 1A w Mikołowie zrealizowaliśmy nasze zamówienie i zostały naniesione metodą na ciepło trwałe loga na nasze koszulki.
        Dla chętnych którzy chcieliby umieścić nasze logo na koszulkach zapraszamy do firmy reklamowej „ESTER-PLUS”, 
 
Oprac. Elżbieta Uranek

RELACJA ZE SPOTKANIA KLUBU „MIKOŁO” 27.04.2016 r

        W dniu 27.04.2016 r. w siedzibie oddziału PTTK w Mikołowie odbyło się spotkanie klubu turystyki rowerowej, w którym uczestniczyło 14 członków klubu. Prezes klubu kol. Sebastian Uranek powitał wszystkich i rozpoczął spotkanie. Jako pierwszą sprawą było przedstawienie protokołu z zebrania sprawozdawczo – wyborczego z dnia 8.04.2016 r. przez Elżbietę Uranek. Następnie Dariusz Parzniewski przeczytał protokół Uchwał i Wniosków jakie były przyjęte na poprzednim zebraniu.
 
        W dalszej części spotkania były omawiane następujące sprawy:
1. okres opłacenia składki członkowskiej przedłużony do końca maja
2. zatwierdzenie koloru i wzoru koszulek oraz wzoru loga na nich
3. przedstawienie wycieczek odbywających się w miesiącu maju:
        – 1.05.2016 r Rajd Ludzi Pracy w Kobiórze organizator KIK
        – 1.05.2016 r. Rowerowa wycieczka „Na konec Sveta” Petrovice – Czechy organizator „Wandrus” Żory
        – 7.05.2016 r. „Na kole kole Nikisza” organizator Pozytywnie Zakręceni
        – 14.05.2016 r. XVII Rajd Rowerowy Powiatu Mikołowskiego organizator KT Kol. O/Mikołów i Starostwo Powiatowe w Mikołowie
        – 14.05.2016 r. XII Rajd „Poznajemy okolice Jeziora Goczałkowickiego” organizator KTK „Koło” Pszczyna
        – 15.05.2016 r. VI Święto Polskiej Niezapominajki organizator KTK „Gronie” Tychy
4. propozycja utworzenia regulaminu na „Najlepszego Turystę – Kolarza Klubu Turystyki Rowerowej MIKOŁO”
5. reklamowanie ogłaszanie się na łamach gazet , pozyskiwanie sponsorów
        Na zakończenie ustalono termin następnego spotkania na 18.05.2016 r. o godz. 16:00 w siedzibie PTTK Mikołów w sali na 1 piętrze.
 
Oprac. Elżbieta Uranek

WITAJ WIOSNO W RYBNIKU 17.04.2016 r.

        Dnia 17.04.2016r odbył się Rajd Rowerowy – „Witaj Wiosno” w Rybniku współorganizowany przez Komisję Turystyki Kolarskiej o/Rybnik oraz Mosir Rybnik.
        Po dwóch pochmurno – deszczowych dniach czterech naszych kolegów w składzie Pan Stefan, Marek, Witek i Józek z Mikołowskiego Klubu Rowerowego ”Mikoło” postanowiło wybrać się na ten rajd. Trasa przejazdu przebiegała przez Łaziska Górne – Zawiść – Woszczyce – Palowice – Szczejkowice – Przegędzę do Kamienia koło Rybnika.
        Po zameldowaniu się na mecie odbywały się konkursy rzut lotką do tarczy,rzut oponami, rzut piłeczką do kosza, oraz test krajoznawczy o powiecie rybnickim. 
        Gdy odpoczęli wyruszyli w drogę powrotną, a słoneczna pogoda, która była wynagrodzeniem za pochmurne dni towarzyszyła im na całej trasie. Jakby nie było byli w końcu powitać wiosnę.
 
Oprac. Elżbieta Uranek
 

19 WIOSENNY ZLOT KOLARSKI CZYLI ROZPOCZĘCIE SEZONU KOLARSKIEGO Z KTK GRONIE

W KOBIÓRZE10.04.2016 r.

 
        W niedzielę 10.04.2016 r. KTK „Gronie” zorganizowało po raz 19 Wiosenny Zlot Kolarski na Rozpoczęcie Sezonu Kolarskiego w Kobiórze.
Pogoda nie zachęcała na wycieczki jednak dwóch członków naszego klubu postanowiło zaznaczyć swoją obecność na zlocie. Na metę rajdu jechali główną drogą, bo decyzja o wyjeździe była szybka i trzeba było zdążyć, aby się zapisać.
Na mecie na uczestników czekały okolicznościowe naklejki oraz pieczątka, a także konkurs w rzucie oponą. W międzyczasie rowerzyści mogli się również posilić przygotowaną grochówką oraz zjeść kiełbaskę z grilla.
        Po odpoczynku i posileniu się pyszną grochówką wyruszyli w powrotną drogę jednak tym razem lasami kierując się przez Starą Piłę na Gostyń – Wyry do Łazisk Średnich.
        Mimo pochmurnej pogody wycieczkę należy zaliczyć do udanych.
 
Oprac. Elzbieta Uranek
 
 

PIESZO – ROWEROWEA PTTK „RAMŻÓW” W PALOWICACH 09.04.2016 r.

        Dnia 9.04.2016 miała odbyć się wycieczka do Palowic na 20 rajd pieszo – kolarski organizowany przez PTTK Koło „RAMŻA” na uczczenie 50 – lecia działalności Szkoły Podstawowej w Palowicach im. Stefana Żeromskiego. Jednak w tym dniu pogoda nie dopisała, cały czas mocno padało, a jazda przez 50 km w deszczu nie należałaby do przyjemnych, tak więc start z Mikołowa został odwołany.
        Jednak trzech rowerzystów z czego jeden członek naszego klubu postanowili mimo fatalnej pogody uczestniczyć w rajdzie. Konkurencje były okrojone i przyśpieszone z powodu pogody, a były to rzut oponą, dart i rzut plastikowymi kółkami. Impreza szybko przeniosła się do budynku szkoły i tam zostały rozdane nagrody. Po zakończeniu rajdu udali się do domów.
 
Oprac. Elżbieta Uranek
 

EGZAMIN NA PRZODOWNIKA TURYSTYKI KOLARSKIEJ W PTTK O/BYTOM 02.04.2016 R.

        2.04.2016r. czworo członków naszego klubu: Sebastian i Elżbieta Uranek, Andrzej Eichner, oraz Grzegorz Twardoch,
nie mogli wziąć udziału w wycieczce na Gichtę, gdyż w tym dniu w O/PTTK w Bytomiu zmagali się z egzaminem na przodownika turystyki kolarskiej, którego
        szkolenie trwało już od 6.02.2016, a egzamin dla wszystkich zakończył się wynikiem pozytywnym. I w ten oto sposób KT KOL zyskał 4 – ech przodowników kolarskich,a w sumie jest ich 12 -stu.
 
Oprac. Elżbieta Uranek

„26 TOPIENIE MARZANNY NA GICHCIE” W ŻORACH 2.04.2016 r.
 
        Dnia 2.04.2016 r. pomimo porannego przymrozku według prognozy pogody zapowiadał się piękny słoneczny dzień, co zachęciło naszych klubowiczów do udziału w „26 Topieniu Marzanny na Gichcie” w Żorach.
        Grupa 3 – osobowa naszych członków dojechała na rynek w Żorach gdzie był start rajdu. Z uwagi na liczną grupę kilkudziesięciu rowerzystów, zostali oni podzieleni na grupy, aby bezpiecznie i zgodnie z przepisami ruchu drogowego udać się na trasę rajdu, która prowadziła przez Nową Wieś – Szczejkowice – Palowice i Gichtę prowadząc do mety rajdu w Parku Piaskownia w dzielnicy Kleszczówka.
        Na mecie rajdu czekało już siedmiu naszych rowerzystów, którzy dojechali na metę innymi trasami. I tak oto w składzie 10 – osobowym (z czego 5 – ciu członków) był reprezentowany na rajdzie nasz klub „MIKOŁO”.
        Po zapisaniu się na mecie każdy uczestnik otrzymał pamiątkową naklejkę informującą także o jubileuszu 25-lecia WANDRUSA , odcisk okolicznościowej pieczątki, oraz talon na kiełbaskę z dodatkami oraz napoje ( kawę, herbatę, wodę).
        Na mecie czekały różne atrakcje, były konkursy sprawnościowe takie jak: strzelanie z broni pneumatycznej, rzut lotkami, jazdy na rowerze oraz konkurs na Najpiękniejszą Marzannę. Z naszego klubu brały udział dwie marzanny przygotowane przez Andrzeja Rygulskiego i Julię Malec. Chociaż nie stanęły one na podium wykonawców obdarowano nieco skromniejszymi upominkami, doceniając ich trud włożony w wykonanie ekologicznych z materiałów biodegradowalnych kukieł symbolizujących odchodzącą zimę. I tak w radosnej atmosferze marzanny wraz z ich wykonawcami prowadzeni przez prezesa WANDRUSA Romana Wojtasa dotarły na miejsce, gdzie uległy spaleniu.
        Warto też podkreślić, że najdłużej jeżdżącym na rowerze okazał się Stefan Leboch (rocznik 1938) członek naszego klubu, który otrzymał tytuł
 „SUPER TWARDY PIERNIK”.
        Po zakończeniu rajdu w drodze powrotnej grupa dotarła do Orzesza i tam każdy pojechał już w swoją stronę.
 
Oprac. Elżbieta Uranek