Czerwiec

WYCIECZKA DO PAWŁOWIC – 17.06.2018

Kolejny gorący dzień weekendu – niedziela. Dzisiaj postawiliśmy za nasz cel południe naszego regionu – Pawłowice, oczywiście nie obyło się bez odwiedzin i popołudniowej kawy.

Ale po kolei. Na trasę wyjechaliśmy dopiero o godz. 12:00 tuż po niedzielnym obiedzie. I kierując się standardowo przez Wyry – Gostyń – Królówkę na Suszec – Kryry – Mizerów przez Studzionkę już drogą 933 na Pawłowice.

W Pawłowicach wstąpiliśmy na kawę i po wspólnie mile spędzonym czasie nadszedł czas na powrót do domu. Aby nie wracać już ruchliwą drogą wojewódzką pojechaliśmy szlakiem rowerowym na Mizerów – Kryry –  Suszec – Królówkę – Gostyń – Wyry do Łazisk Średnich pokonując 68 km.

WYCIECZKA NA WYŚCIGI MOTOCYKLOWE DO TERLICKA – 16.06.2018

Sobotniego poranka ja i Agnieszka wybraliśmy się z Kleszczówki w Żorach na rowerową wyprawę do Terlicka w Czechach – by zobaczyć oficjalne treningi do niedzielnych wyścigów motocyklowych o „Zlaty kahanec 2018”.

Zawody trwały już od 8 rano jednak my dopiero o 8.15 wyruszyliśmy. Kolejno – podobnie jak jadąc na „konec sveta” – przejechaliśmy trasą przez Osiny i Krzyżowice do Pielgrzymowic, a następnie do Karwiny. Tutaj po przejechaniu przez dzielnicę Darkov, skierowaliśmy się do Stonavy, a następnie przejeżdżając koło kościoła drewnianego w Albrechcicach dotarliśmy w okolice Terlicka. Koło godziny 11.30, po uiszczeniu opłaty podobnie jak w latach ubiegłych przedarliśmy się przez gęste lasy i zarośla „na skróty” wzdłuż brzegów jeziora Cierlickiego na start zawodów. Na miejscu zdążyliśmy jeszcze zobaczyć końcówkę pierwszego treningu kategorii do 600ccm, a więc jedynej kategorii w której udział miał wziąć Polak – Krystian Paluch. Jego czasy umiejscawiały go gdzieś w środku stawki.

Po obejrzeniu jeszcze kilku kategorii (powyżej 600ccm pojemności, klasa twin, 125-250ccm) około godziny 15.30 postanowiliśmy że czas pomału wracać bo czekało nas powrotne ponad 50km.Początkowo droga była taka sama jak trasa przedpołudniowa, tyle że pierwsze 10-15km lekko z górki, więc jeszcze przed 17-tą zameldowaliśmy się ponownie w Karwinie.Stamtąd, po posileniu się potrawą znaną chyba wszędzie..a więc Kebabem, postanowiliśmy zmodernizować trasę i wyruszyć przez czeską Zavadę, Gołkowice, Godów i Skrzyszów do Wodzisławia Śląskiego na kawę. Ostatnie 20km przejechaliśmy przez Mszanę, Połomię i Świerklany do Żor.

W domu byliśmy po 21 i po pokonaniu w zależności od wskazań liczników i endomondo około 110-120km.

JASTRZĘBIE – ZDRÓJ DAWNE UZDROWISKO – 16.06.2018

Pomysłem na sobotnią wycieczkę były odwiedziny w Jastrzębiu Zdroju. O godz. 11:00 wybraliśmy się na trasę i tak przez: Wyry – Gostyń – Królówkę – Suszec – Rudziczkę – Warszowice – Krzyżowice – Pniówek – Bzie dotarliśmy do Jastrzębia.

Na miejscu wprosiliśmy się na przepyszny obiad i kawę, a po spędzeniu miło czasu w rodzinnym gronie udaliśmy się nasyceni w powrotną drogę.

Po dojechaniu tą samą drogą do Królówki spotkaliśmy naszego klubowego kolegę Krista. I jak się okazało też dzisiaj wybrał się na objechanie Jastrzębia Zdroju jednak spotkaliśmy się dopiero na Królówce. Kristkowi nie było dane zrobić więcej kilometrów bo z koła zrobiła mu się ósemka i musiał niestety wracać do domu.

Po spędzeniu miło czasu pojechaliśmy na Gardawice razem i tam koło piaskowni nasze drogi się rozeszły. Potem szybka kawka u koleżanki i skrótem przez las na Gostyń do Łazisk Średnich. Do domu wróciliśmy po 20:00 pokonując 85 km.

19 RAJD ROWEROWY POWIATU MIKOŁOWSKIEGO

MIKOŁÓW MOKRE – 9.06.2018

W sobotnie upalne przedpołudnie członkowie naszego klubu udali się na metę 19 Rajdu Rowerowego Powiatu Mikołowskiego na boisko LKS Orzeł znajdującego się w dzielnicy Mikołów – Mokre.

Po ustawieniu miejsca do zapisów i przygotowaniu konkurencji, zaczęli się zjeżdżać rowerzyści. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową okolicznościową naklejkę rajdową  oraz odbicie pieczątki okolicznościowej. Po zapisach rowerzyści mogli wziąć udział w trzech konkurencjach: koło fortuny, rzut lotkami i rzut oponą na patyk, które były premiowane nagrodami.

Na zakończenie rajdu Prezes Zarządu Oddziału PTTK w Mikołowie kol. Jakub Żur i Komandor Rajdu Andrzej Rygulski wręczali zwycięzcom konkursów sprawnościowych cenne nagrody. A klubom wręczano dyplomy za udział w Rajdzie, a najliczniejszy klub uhonorowano pucharem ufundowanym przez Zarząd oddziału PTTK w Mikołowie.

W Rajdzie uczestniczyły następujące kluby:

  1. „MIKOŁO” Mikołów – 8 osób
  2. „AMATOR” Zabrze – 5 osób
  3. KTK „GRONIE” – 3 osoby
  4. „WANDRUS” Żory – 2 osoby
  5. KWK „BOLESŁAW ŚMIAŁY” Łaziska Górne – 2 osoby
  6. osoby indywidualne – 5 osób

W sumie w rajdzie wraz z obsługą wzięło udział 32 uczestników, mała frekwencja była spowodowana wieloma imprezami kolarskimi odbywającymi się w tym dniu i Industriadą.

Nagrodzeni w konkursach:

Koło fortuny (dzieci)

I miejsce: Julia Gilner- „Amator” Zabrze

II miejsce: Nikodem Rajkowski – „Mikoło” Mikołów

III miejsce: Kinga Żur – osoba indywidualna

IV miejsce: Karolina Kulpa – osoba indywidualna

V miejsce: Wiktoria Groborz – osoba indywidualna

Koło fortuny (dorośli i młodzież)

I miejsce: Jan Gawlik – „Wandrus” Żory

II miejsce: Tadeusz Rygulski – „Mikoło” Mikołów

III miejsce: Krzysztof Walus – KWK Bolesław Śmiały

Rzut oponą (dzieci)

I miejsce: Julia Gilner – „Amator” Zabrze

I miejsce: Nikodem Rajkowski – „Mikoło” Mikołów

II miejsce: Kinga Żur – osoba indywidualna

III miejsce: Karolina Kulpa – osoba indywidualna

Rzut oponą (dorośli i młodzież)

I miejsce: Witold Dragon – „Mikoło” Mikołów

II miejsce: ELżbieta Uranek – „Mikoło” Mikołów

III miejsce: Józef Leboch – „Mikoło” Mikołów

Lotki (dzieci)

I miejsce: Julia Gilner – „Amator” Zabrze

II miejsce: Karolina Kulpa – osoba indywidualna

III miejsce: Kinga Żur – osoba indywidualna

Lotki (dorośli i młodzież)

I miejsce: Piotr Frydyk – „Gronie” Tychy

II miejsce: Wiktoria Groborz – osoba indywidualna

III miejsce: Tadeusz Rygulski – „Mikoło” Mikołów

Puchar dla najliczniejszego klubu zgarnęło „MIKOŁO” z Mikołowa (8 osób).