Kwiecień

ROZPOCZĘCIE SEZONU KOLARSKIEGO KTK GRONIE PSZCZYNA – 7.04.2019

Niedzielny dzień zapowiadał się bezdeszczowo, więc pojechaliśmy do Pszczyny na 22 Otwarcie Sezonu Kolarskiego KTK GRONIE.

Nasza 7 – osobowa grupa o godz. 9:00 wyruszyła spod Netto z Łazisk Średnich. Kolejne grupki rowerzystów dołączyły do nas w lesie kobiórskim w okolicy Starej Piły i w Kobiórze, gdzie już 18 – osobową grupą jechaliśmy z myślą, że puchar będzie nasz. W Kobiórze przejechaliśmy S1 i już leśną drogą przez Studzienice dojechaliśmy do Pszczyny do Ośrodka nad Dokawą, gdzie od 11:00 czekali na nas organizatorzy.

Na miejscu dołączyło do nas kolejnych 2 znajomych i grupą 20 – osobową zameldowaliśmy się na mecie. Przy zapisach każdy dostał opaskę odblaskową, odcisk pieczęci okolicznościowej, naklejkę rajdową, los i możliwość brania udziału w konkursach: żółwia jazda, rzut oponą i konkurs z wiedzy krajoznawczej. Po rozstrzygnięciu konkursów nadszedł czas na rozdanie nagród i medali. Wręczenie pucharu dla najliczniejszej grupy rowerowej i loteria.

Najliczniejszą grupą była nasza 20 – osobowa grupa KTR MIKOŁO, która wyjechała z pucharem.

Po zakończeniu imprezy część naszej grupy pojechała zrobić na Piasku ognisko, a nasza grupa wracała przez Piasek – Babczyną Dolinę i Gostyń do Łazisk Średnich.

3 GYBURSTAG KLUBU TURYSTYKI ROWEROWEJ MIKOŁO  Wyry – 6.04.2019

W sobotę 6.04.2019 nadszedł wielki dzień 3 Urodziny naszego klubu rowerowego MIKOŁO. Już od godziny 9:00 przy barze „Zacisze u Soboty” w Wyrach, trwały przygotowania do imprezy przez członków naszego klubu, którzy rozpalili ognisko, przygotowali miejsca na konkurencje i rozwiesili banery reklamowe sponsorów:

PTTK Mikołów

Amigo Bike – Leader Fox

Darma – Profi auto

Gmina Mikołów

O godzinie 11:00 witaliśmy pierwszych rowerzystów z różnych klubów rowerowych z którymi znamy się nie od dziś. Miłym zaskoczeniem było odśpiewane dla nas „Sto Lat”, oraz podarowane upominki.

Po zapisaniu się rowerzystów, uczestnicy dostali odblask, lizaka, odcisk okolicznościowej pieczęci  i możliwość udziału w konkurencjach. Konkurencje w jakich można było wziąć udział to rzut jajkiem, rzut kośćmi i cieszące się dużą popularnością koło fortuny. Międzyczasie można było upiec kiełbaski na przygotowanym wcześniej ognisku.

Na naszej imprezie zagościły kluby rowerowe:

KTK GRONIE – TYCHY 15 osób

O`RETY TEAM – 11 osób

GRUPA Z DĄBROWY GÓRNICZEJ – 7 osób

DIABLO BIKE TEAM – 3 osoby

ROWEROWE ŚWIĘTOCHŁOWICE – 5 osób

HUZY GLIWICE – 1 osoba

Z naszego klubu MIKOŁO – 16 osób                                                                                              Pozostałe to osoby niezrzeszone i rodziny przyjechały z Gliwic, Zabrza, Łazisk Górnych, Wyr i Mikołowa w sumie – 17 osób.                                                                                                    Ze względu na pokrywające się w tym dniu 3 imprezy rowerowe na nasz Gyburstag przyjechało 75 rowerzystów w tym 11 – cioro dzieci.

Po rozegraniu wszystkich konkurencji nadszedł czas na ogłoszenie wyników.

Najmłodszy rowerzysta – WIKTOR P. – Mikołów

Najstarszy rowerzysta – STEFAN L. – KTR MIKOŁO

Najstarsza rowerzystka – ANTONINA M. – KTK GRONIE

W konkurencji KOŁO FORTUNY – DZIECI

1 MIEJSCE – WIKTOR P. – Mikołów

2. MIEJSCE – MAŁGORZATA K. – Łaziska Górne

3. MIEJSCE – ALEKSANDRA S.  – Dąbrowa Górnicza

KOŁO FORTUNY – DOROŚLI

1.MIEJSCE – ŁUKASZ K. – Tychy

2. MIEJSCE – WITOLD D.- KTR MIKOŁO

3. MIEJSCE – MACIEJ E. – O`RETY TEAM

RZUT KOŚĆMI – DZIECI

1.MIEJSCE – MATEUSZ W.  – Dąbrowa Górnicza

2.MIEJSCE – ALEKSANDRA S.  – Dąbrowa Górnicza

3.MIEJSCE – MAŁGORZATA K. – Łaziska Górne

RZUT KOŚĆMI – DOROŚLI

1.MIEJSCE – GABRIEL S. – Wyry

2.MIEJSCE – RAFAŁ K. – O`RETY TEAM

3.MIEJSCE – PAWEŁ B. – KTK GRONIE

RZUT JAJKAMI- DZIECI

1.MIEJSCE – MAŁGORZATA K. – Łaziska Górne

2.MIEJSCE – WIKTOR P. – Mikołów

3.MIEJSCE – KAROLINA K. – Łaziska Górne

RZUT JAJKAMI- DOROŚLI

1.MIEJSCE – TADEUSZ K.  – Dąbrowa Górnicza

2.MIEJSCE – AGNIESZKA K. – ROWEROWE ŚWIĘTOCHŁOWICE

3.MIEJSCE – EUGENIUSZ T. – KTK GRONIE

Na koniec wręczyliśmy najliczniejszej grupie rowerowej puchar ufundowany przez Gminę Mikołów, tym klubem był KLUB TURYSTYKI KOLARSKIEJ GRONIE TYCHY z ilością 15 rowerzystów. Na tym zakończyliśmy naszą imprezę i podziękowaliśmy uczestnikom za tak liczny udział w naszym GYBURSTAGU.

Na koniec chcielibyśmy podziękować naszym sponsorom,

  • PTTK Mikołów
  • Amigo Bike – Leader Fox
  • Darma – Profi auto
  • Gminie Mikołów
  • oraz anonimowym sponsorom                                                                                                  oraz właścicielom baru „ZAcisze u Soboty” za udostępnienie miejsca, dzięki którym mogliśmy zorganizować nasz 3 GYBURSTAG.